بهترین وکیل حضانت فرزند

وکیل حضانت فرزند

وکیلی که به خوبی با قوانین مربوط به خانواده آشنایی دارد و تخصص اصلی اش در زمینه خانواده است می تواند به عنوان وکیل حضانت فرزند، پرونده شما را در دست بگیرد. حضانت یکی از مهمترین مواردی است که در دادگاه خانواده مورد بررسی قرار می گیرد و وکیل باید به خوبی در مورد قوانین حضانت فرزند اطلاعات لازم را داشته باشد. زمانی که زوج تصمیم به طلاق می گیرند باید تکلیف فرزند خود را مشخص کنند که با کدام یک از آنها می خواهد زندگی کند.

یکی از مهمترین مواردی که وکیل حضانت به شما اعلام می کند این است که هزینه های نگهداری و نفقه ای که مربوط به فرزند است بر عهده مرد می باشد. اما ولایت یافتن به فرزند را که کدام یک از طرفین از او مراقبت کنند به صورت توافقی می باشد و یا دادگاه خانواده  آن را مشخص می کند.

در صورتی که شما وکیل خانواده حرفه ای داشته باشید می توانید حضانت فرزندتان را دریافت کنید. به طور کلی قانون حضانت را به پدر می دهد، اما با برخی از تبصره ها و قوانین باید بدانید که مادر می تواند حضانت فرزند را بگیرد.

به طور کلی باید بدانید هر یک از وکیلان در زمنیه خاصی فعالیت دارند و باید به خوبی هر یک از قوانین که در مورد آن زمینه وجود دارد را شناسایی کنند. بنابراین بهتر است بدانید وکیل حضانت هم نیاز است هر یک از قوانینی را که در مورد حضانت فرزند وجود دارد و دادگاه مشخص می کند را بشناسد. این قوانین که شما هم باید با آنها آشنایی داشته باشید و اهمیت بسیار زیادی دارد عبارت می باشد از :

1.حضانت فرزند زیر 7 سال :

اگر فرزند زیر 7 سال باشد و والدین او از هم طلاق بگیرند، در واقع او به عنوان فرزندی به شمار می رود که نه بالغ می باشد و نه به سن رشد رسیده است. در این صورت از آنجایی که فرزند وابستگی و حساسیت بسیار زیادی دارد باید نزد مادر خود بماند. بنابراین در هر صورت دادگاه حق حضانت نگهداری از فرزند را به مادر می دهد. به عنوان اولین قانون که در مورد حضانت فرزند وکیل با آن آشنایی دارد و به شما هم می گوید این مورد را باید به خوبی بدانید.

2.حضانت فرزند بالای 7 سال :

بعد از اینکه فرزند بالاتر از 7 سال می رود مادر دیگر اولویتی برای حضانت فرزند خود ندارد. در صورتی که والدین برای نگهداری از فرزند دچار مشکل شوند دادگاه شرایط را به خوبی مورد بررسی قرار می دهد تا نگهداری فرزند را به یکی از آنها بسپارد. در این مورد وکیل حضانت به خوبی می تواند از حق شما دفاع کند و در صورتی که شما شرایط نگهداری از فرزند را داشته باشد به نفع شما عمل نماید. در بسیاری از موارد که پدر شرایط نگهداری از فرزند را ندارد، مانند اعتیاد، مادر می تواند فرزندش را خودش نگهداری نماید.

یکی از مهمترین مواردی که در مورد حضانت فرزند وجود دارد و شما باید با آن آشنایی داشته باشید این است که رشد روحی و جسمی فرزند خود را در اولویت قرار دهید. از دیگر نکات بسیار مهمی که در این مورد وجود دارد این است که اگر مسئولیت فرزند را یکی از والدین بر عهده داشته باشند، فرد دیگر نمی تواند از مسئولیت خود سرباز بزند. دختران زمانی که 9 ساله شوند و پسران زمانی که 15 سال شوند می توانند خودشان انتخاب کنند که با چه کسی می خواهند زندگی کنند. در این سن دیگر دادگاه نمی تواند برای آنها تصمیم گیری نماید.

نکاتی که وکیل حضانت برای نگهداری از فرزند به شما می گوید :

نکات بسیار زیادی در مورد هر یک از پرونده های دادگاهی وجود دارد و شما باید به خوبی با آنها آشنایی داشته باشید. در واقع وکیل به خوبی با این نکات آشنایی دارد و شما را هم راهنمایی می کند. بنابراین برای نگهداری از فرزند هم به خوبی نکاتی که وکیل حضانت بیان می کند را باید در نظر داشته باشید. برخی از این نکات که شما باید به خوبی آنها را در نظر داشته باشید عبارت می باشد از :

  1. در صورتی که یکی از والدین فوت شده باشند، نگهداری کردن و حضانت آنها بر عهده یکی از والدینی است که در قید حیات هستند. در واقع باید بدانید هیچ فردی مانند والدین نمی تواند از کودک خود مراقبت کند. بر همین اساس بهتر است به خوبی این مورد را در نظر داشته باشید. در این مورد وکیل حضانت می تواند نگهداری از فرزند را بر عهده والدینی که زنده است بسپارد و تمامی مدارک مربوطه را آماده سازد.
  2. زمانی که والدین کودک فوت شوند و هر دوی آنها زنده نباشند، حضانت فرزند بر عهده جد پدری است. چرا که پدربزرگ نسبت به تمامی دارایی هایی که پدر و یا مادر دارد اطلاعات لازم را دارد. همچنین باید بدانید در صورتی که جد پدری زنده نباشد بدون شک به خویشاوندان دیگر حضانت فرزند سپرده می شود.
  3. از دیگر نکاتی که اهمیت بسیار زیادی دارد و شما باید به خوبی آن را در نظر داشته باشید این است که نفقه بر عهده پدر کودک می باشد و شما باید به خوبی این مسئله را در نظر داشته باشید. دقت داشته باشید که برای این مسئله می توانید از وکیلی که در این زمینه حرفه ای است کمک بگیرید.
  4. موارد بسیار زیادی وجود دارد که اگر پدر و مادر دارای آن موارد باشند حق حضانت از روی آنها سلب می شود  ( موارد لغو حضانت ) . به عنوان مثال جنون و یا اعتیاد یکی از موارد بسیار مهمی است که موجب می شود یکی از والدین حق حضانت نداشته باشند. وکیل حضانت به خوبی می توانید این موارد را در دادگاه بیان کند تا حق حضانت را از فرد دیگری که دارای این موارد می باشد سلب نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما میتوانید از برچسب ها و ویژگی های HTML هم استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

بالا