کارت پایان خدمت

کارت پایان خدمت یکی از معضلاتی است که همه جوانان به شکلی با آن درگیر هستند و هر کدام از آنها به سهم خود مایل به دریافت آن هستند. خدمت مقدس سربازی یکی از مراحل سخت و شیرین پسران جوان است که به دلایل مختلفی از گذراندن آن واهمه دارند و گرفتن کارت پایان خدمت را یکی از آرزوهای خود می‌دانند. کارت پایان خدمت مجوز عبور از یک مرحله اجباری در زندگی است که جوان را برای حضور در سطوح مختلف جامعه آماده می‌کند و به نوعی وی را در بسیاری از موارد تأیید صلاحیت می‌کند.

قشرهای مختلف جامعه با گرفتن کارت پایان خدمت درگیر هستند، از یک جوان بیکار برای دریافت تسهیلات و ازدواج گرفته، تا افراد تحصیل‌کرده برای اشتغال و گرفتن کار حرفه‌ای، همگی به گرفتن این کارت یا معادل آن نیاز دارند. بنابراین کارت پایان خدمت موضوعی بسیار فراگیر در سطح جامعه است که نه‌تنها جوانان، بلکه خانواده آنها را نیز درگیر خود کرده است. اما در چند سال اخیر با ظهور کارت‌های هوشمند و ورود آنها به حوزه‌های مختلف، بحث کارت پایان خدمت هوشمند نیز پیش آمده است که به نوعی برای افراد بسیاری تازگی دارد.

کارت پایان خدمت هوشمند چیست؟

کارت پایان خدمت یک مدرک رسمی ملی و کشوری است که در ازای گذراندن خدمت 2 ساله سربازی به شخص اعطا می‌گردد و به فرد اعلام می‌شود که از حضور مجدد در یگان‌های نظامی معاف است و تنها در صورت بروز جنگ امکان ابطال کارت معافیت وجود دارد. در کارت پایان خدمت اطلاعات هویتی فرد و همچنین زمان خدمت، محل خدمت و اطلاعاتی مانند مشخصات گروه خونی آورده شده است که فرد می‌تواند به عنوان یک مدرک شناسایی از آن استفاده کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما میتوانید از برچسب ها و ویژگی های HTML هم استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

بالا